لیست خدمات

دکتر محمد متقی خسروشاهی | دندانپزشکی در تبریز

جراحی دندان

جراحی دندان عقل به منظور خارج کردن دندان عقل نهفته و یا نیمه نهفته که به روش‌های معمول خارج نمی‌شوند، جراحی ریشه‌های باقی مانده دندان با کنار زدن بافت نرم و در برخی موارد بافت سخت انجام می‌شود، جراحی افزایش طول تاج کلینیکی (crown lengthening) که امروزه با اصطلاح لیفت لثه نیز معرفی می‌شود، در دندان‌های قدامی با افزایش طول تاج می‌توان لبخند‌های لثه‌ای را اصلاح و طرح لبخند زیباتری ایجاد کرد.

اطلاعات بیشتر
دکتر محمد متقی خسروشاهی | دندانپزشکی در تبریز

ارتودنسی

نوعی از ارتودنسی است که دستگاه به دندان‌ها اتصال دائم ندارد و می‌توان آن را از داخل دهان خارج کرد. کاربرد آن در اصلاح مشکلات فکی و دندانی و بیشتر در سنین کودکی است. بهترین زمان برای شروع درمان در سنین 7 تا 9 سالگی است و زمانی که دندان‌های دائمی و شیری هر دو وجود دارند. پلاک‌های ارتودنسی متحرک در درمان عادت‌های مخرب مانند مکیدن انگشت دست و همچنین حفظ فضای دندان‌های دائمی بعد از دست دادن زودهنگام دندان‌های شیری نیز بکار می‌روند. در برخی موارد درمان‌های ارتودنسی متحرک بعد از مدتی با ارتودنسی ثابت جایگزین می‌شوند و ادامه روند درمانی طی شوند. تشیخص زودهنگام مشکلات فکی و دندانی و تجویز صحیح دستگاه‌های ارتودنسی متحرک خیلی از مواقع نیاز به ارتودنسی ثابت را در بزرگسالی از بین می‌برد و سبب صرفه جویی در وقت و هزینه می‌شود.

اطلاعات بیشتر
دکتر محمد متقی خسروشاهی | دندانپزشکی در تبریز

طراحی لبخند

طراحی لبخند شامل هر نوع درمان دندانپزشکی در جهت زیباترشدن لبخند است برطرف کردن لبخند لثه‌ای، افزایش طول دیده شدن دندان‌ها در لبخند، بستن فاصله بین دندان‌ها، ونیرکامپوزیت، لمینت سرامیکی، بیلیچینگ و .. از جمله این خدمات هستند.

اطلاعات بیشتر
دکتر محمد متقی خسروشاهی | دندانپزشکی در تبریز

ایمپلنت

ایمپلنت‌ها آلیاژهایی از جنس تیتانیوم هستند که جهت جایگزینی ریشه دندانها در استخوان فک مناسب قرار داده می‌شوند سپس روکش‌های دندانی روی آنها سوار می‌شوند، بعد از جراحی ایمپلنت، استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی روند درمانی را به خطر می اندازد بنابراین باید از مصرف آن جدا خودداری کرد، جایگزینی دندان‌های از دست رفته به کمک ایمپلنت‌های دندانی امکان پذیر خواهد بود و به وسیله آن می‌توان زیبایی، لذت غذا خوردن، راحتی صحبت کردن و اعتماد به نفس را بدست آورد.
لازم به ذکر است که ایمپلنت دندانی برای بیمارانی که در سن رشد باشند تجویز نمی‌شود و تا زمان توقف رشد استخوان ‌ها باید به تعویق بیافتد.

اطلاعات بیشتر